Magazyn Auto
Serwis pod patronatem magazynu Motor
Fiat 600e przód

Wyniki plebiscytu Auto Lider 2024

Znamy wyniki tegorocznej edycji plebiscytu Auto Lider, organizowanego przez tygodnik „Motor” i serwis magazynauto.pl. Głosami Czytelników wyłoniono zwycięzców w 16 kategoriach. W tej najbardziej prestiżowej – Premierze Motoryzacyjnej – pierwsze miejsce zdobył elektryczny Fiat 600e.

Już po raz 22. odbył się plebiscyt Auto Lider, w którym Czytelnicy tygodnika „Motor” i serwisu magazynauto.pl mogli oddawać głosy na ich zdaniem najważniejsze motoryzacyjne premiery, jakie zaprezentowano w 2023 roku, a także wybierać faworytów w poszczególnych klasach samochodów oraz wskazać markę roku.

W plebiscycie Auto Lider 2024 Czytelnicy oddali blisko 50 tysięcy głosów i spośród ogromnej liczby zgłoszonych kandydatów wyłonili tych, którzy zwyciężyli i zajęli pozostałe miejsca na podium.

W najbardziej prestiżowej kategorii, czyli Premierze Motoryzacyjnej, triumfował produkowany w Polsce miejski elektryczny crossover – Fiat 600e. To model, który łączy niezwykle atrakcyjny, nieco nostalgiczny design z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Kolejne miejsca zajęły zaś zjawiskowa supersportowa Alfa Romeo 33 Stradale oraz Audi SQ8 e-tron, usportowiony elektryczny SUV marki premium.

Z kolei w kategorii Marka Roku tytuł przypadł Cuprze. To marka, która niezwykle prężnie się rozwija, notując znakomite wyniki sprzedaży tak w Polsce, jak i w całej Europie, udowadniając, że nadal jest miejsce dla samochodów wzbudzających emocje. Bez względu na to, czy mają one napęd spalinowy, czy elektryczny.

Wśród głosujących rozlosowano nagrodę w wysokości 20 tys. zł, która trafi do naszej Czytelniczki – pani Małgorzaty Stajszczak z Kruszwicy.