W 2020 r. zarejestrowano w Polsce 2060 zabytkowych aut. Największym zainteresowaniem cieszyły się modele Mercedesa, Forda i Fiata.
Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, opierając się na danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, opublikował informację o rejestracji pojazdów zabytkowych w Polsce w 2020 r. W zeszłym roku przybyło ich 2060 sztuk.
Najstarsze zarejestrowane auto w naszym kraju w 2020 r. to Maxwell, który w tym roku skończy 112 lat. Najliczniejszą grupę wśród samochodów osobowych stanowią auta z lat 80., ich udział w ogólnej liczbie rejestracji wynosi prawie 36%. Najczęściej zabytkowe pojazdy rejestrowano w lipcu, wrześniu i w czerwcu, najrzadziej w kwietniu.
Auta osobowe są w większości. Stanowiły one 56,2% wszystkich rejestracji. Na motocykle przypadło z kolei 30,9%. Zabytkowe ciągniki rolnicze to 1,6% ogółu rejestracji, a przyczepy niecałe 0,3%. Co dwudziestym zarejestrowanym klasykiem był samochód ciężarowy.
Z aut osobowych najwięcej zarejestrowano Mercedesów. Kolejne miejsca w pierwszej piątce zajmują Ford, Fiat, Chevrolet i BMW, ale te cztery pozostałe marki razem wzięte i tak odnotowały mniej rejestracji od Mercedesa.
W 2020 r. najczęściej rejestrowanym samochodem zabytkowym w Polsce był Mercedes klasy S. Drugie miejsce zajęła pierwsza generacja Mercedesa klasy E i jej poprzednicy (czyli np. auta z serii W 124 i W 123). Trzecia pozycja przypadła Fordowi Mustangowi, czwarta Mercedesowi SL, piąta Chevroletowi Corvette. Dziesiąte miejsce zajął Polski Fiat 126 p z liczbą rejestracji prawie sześć razy mniejszą niż w przypadku klasy S (odpowiednio: 16 Fiatów i 102 Mercedesy).