Na razie za ładowanie akumulatorów samochodów elektrycznych trzeba płacić na pięciu stacjach, ale docelowo – na wszystkich.
Orlen kończy okres testowy, w którym można było korzystać za darmo z ładowarek usytuowanych na jego stacjach. Opublikowano już cennik i opłaty za uzupełnienie energii należy uiszczać w pierwszych pięciu jego placówkach. Oto one:
W kolejnych opłaty będą wdrażane stopniowo i docelowo obejmą całą sieć. Obecnie składa się na nią 67 stacji (wyposażonych w złącza DC tj. CHAdeMO, CCS oraz AC Typ 2), natomiast do końca 2021 r. planowane jest uruchomienie kolejnych 83.
Orlen ustalił ceny na następującym poziomie:
Jak zaznaczono, cennik nie obejmuje usługi abonamentu, której wprowadzenie planowane jest do końca 2021 roku.
Dla porównania poniżej podajemy ceny obowiązujące w firmie GreenWay (w planie bezabonamentowym Energia Standard)
W obu przypadkach na całkowity koszt składa się opłata za ładowanie (zł/kWh) oraz opłata (zł/minutę) po określonym czasie od rozpoczęcia ładowania.
By móc korzystać z ładowania w sieci Orlenu, trzeba najpierw zarejestrować się (po jej zainstalowaniu) w aplikacji mobilnej Orlen Charge. Jak wskazuje regulamin, wszystkie opłaty będą pobierane z karty płatniczej/kredytowej, a w momencie rozpoczęcia ładowania zostanie zablokowana kwota 150 zł (w przypadku korzystania ze złącza AC) lub 200 zł (dla złącza DC). Gdy kwota ta zostanie wykorzystana, proces ładowania zostanie automatycznie przerwany i by go wznowić, należy operację powtórzyć. Po zakończeniu ładowania należność jest pobierana automatycznie, a gdy jest ona niższa niż kwota zablokowana, różnica zostanie zwrócona na konto.